Witajcie w Adventureland, czyli legenda o Krakenie

Jak to się stało, że Aquapark to ruiny zamku, a w jego głównej części znajduje się posąg strasznego stwora? Legenda głosi, że w mitycznych czasach, gdy na Kaszubach mieszkały jeszcze Stolemy, na wulkanicznych stokach wybudowano przepiękny zamek pełen skarbów. Z jego najwyższej wieży rozpościerał się zapierających dech w piersiach widok na morze…

Jednak pewnego dnia, silna erupcja wulkanu zbudziła pogrążonego w stuletnim śnie morskiego potwora, Karakena. Przypominający kałamarnicę olbrzymią stwór, dowiedziawszy się o skarbie, postanowił zawłaszczyć wszystkie redzkie kosztowności. Jego dziesięć długich na kilkanaście metrów macek z łatwością zatopiło twierdzę. W ciągu zaledwie kilku chwil Kraken stał się nowym władcą bajkowego zamku. Złoto i inne cenne przedmioty ukrył na dnie głębokiej niecki, a na strażników zamkowego skarbca wyznaczył groźne rekiny. Nic więc dziwnego, że nie każdy ma odwagę wejść do świata Krakena, aby zbadać czeluście wodnego zamku i odzyskać zatopione złoto. A Ty jesteś gotowy na ociekającą w przygody wprawę?

Bajkowa gawęda opowiada tylko cząstkę wyjątkowej historii Aquaparku, który w całej swojej okazałości kusi niezwykłymi atrakcjami. Poznaj je bliżej i przeżyj dziecięca frajdę bez względu na wiek!

Powrót

zobacz także

NOWY NABÓR
DO Aqua Szkoły!

Sprawdź

Basen sportowy

Sprawdź

Klub dla dzieci

Sprawdź

Aqua
Fitness

Sprawdź