Saunarium Strefa SPA Plan seansów Zasady poprawnego saunowania Najbliższy event

Aqua Spa & Saunarium

Wyjątkowy świat saun w Aquaparku Reda

Aqua Spa & Saunarium

Aqua Spa & Saunarium Reda - ekskluzywna strefa relaksu

Świat saun w Aquaparku Reda gwarantuje błogi relaks dla każdego! Do dyspozycji aż 5 suchych saun, w tym największa na Pomorzu sauna eventowa dla 70 osób! W zewnętrznej saunie kaszubskiej co godzinę odbywają się seanse zapachowe, które za sprawą naturalnych olejków aromatycznych, niosą mnóstwo korzyści dla naszego ciała - odprężają, niwelują stany zapalne skóry, korzystnie wpływają na układ oddechowy.

Głęboki odpoczynek zapewnią też gorąca sauna fińska, sauna solna ze ścianą z kamiennych brył solnych oraz sauna leśna z relaksującym aromatem brzozy, gdzie odbywają się seanse z misami tybetańskimi. Ponadto na gości czekają dwie łaźnie oraz wypoczywalnia z widokiem na akwarium rafowe.

Godziny otwarcia

Poniedziałek-Czwartek: 14:00 - 22:00

Piątek 14:00 - 23:00

Sobota 10:00 - 23:00

Niedziela 10:00 - 22:00

Poznaj nasze sauny

Sauna Bursztynowa

Sauna sucha wykonana z jodły kanadyjskiej, która przygotowana jest na wyjątkowe eventy saunowe dla nawet 70 osób. Dwa piece znajdujące się na środku sauny, tworzą niesamowity efekt rozprowadzania leczniczej pary przez saunamistrza. Gra świateł tworzy magiczny klimat i zapewnia błogi relaks.

Sauna Kaszubska

Zewnętrzna sauna w lokalnym klimacie, gdzie organizowane są relaksacyjne seanse z wykorzystaniem naturalnych olejków zapachowych. Sauna nabiera prawdziwego uroku wieczorną porą, gdy piękna kolorystyka świerku współgra ze światłami w saunie. Miejsce spotkań miłośników pokazów saunowych.

Sauna Solna

Sauna sucha, w której jedna ze ścian została wykonana z brył solnych z morza martwego. Dzięki niższej temperaturze również osoby z wysokim ciśnieniem i skórą naczynkową mogą z niej korzystać. Zastosowanie brył halitu pozwala skórze absorbować cenne minerały znajdujące się w soli: jod, brom, wapń, czy magnez. Pierwiastki te odgrywają istotną rolę w profilaktyce zapalenia gardła, krtani, oskrzeli i płuc, a także w alergii.

Sauna fińska

Tradycyjna sauna sucha z temperaturą bliską 100 stopni Celsjusza. Najlepsze miejsce dla stałych bywalców saunarium. Precyzyjne wykonane wnętrze oraz stała opieka saunamistrza pozwalają na doskonały wypoczynek. Sesje saunowe korzystnie wpłyną na pracę układu oddechowego oraz wzmocnią odporność całego organizmu.

Sauna Leśna

Sauna sucha o temperaturze około 60 stopni z cudownym zapachem brzozy, który jest cyklicznie dozowany. Aromatyczna mgiełka oraz niezwykły seans z dźwiękami mis tybetańskich to gwarancja najlepszego odpoczynku.

Łaźnie parowe

Dwie łaźnie: śródziemnomorska oraz bałtycka, gdzie panuje niemal 100-procentowa wilgotność. Wspaniała para otula ciało w dwóch kompozycjach zapachowych: japońskiej mięty oraz cytryny, co zapewnia doskonałe nawilżenie i odmłodzenie skóry.

Pozostałe atrakcje

Grota lodowa, prysznice wrażeń, bania schładzająca oraz niezwykła wypoczywalnia z widokiem na akwarium rafowe uzupełniają ofertę saunarium, a ekskluzywnie wykończone wnętrza tworzą intymną atmosferę.

Najczęściej zadawane pytania

Nie, ale z takich pomieszczeń jak łaźnia, grota lodowa, prysznice korzysta się nago. Natomiast w saunie suchej można być okrytym ręcznikiem.

Tak, można spotkać nagą osobę np. jak wychodzi z łaźni czy spod prysznica. Niemniej poruszając się między korytarzami należy zakrywać się ręcznikiem.

Nie, świat saun jest strefą beztekstylną i nie można przebywać w strojach bądź wbieliźnie. Takie saunowanie jest niehigicznie i szkodliwe dla zdrowia, ponieważ w saunach jest od 80 do 100 stopni, co może spowodować odbarwienia materiału, a nawet skórne poprzenia. 

Minimum dwa duże ręczniki, klapki i dobry humor :)

Partnerzy
StenaLine Semeko GreenLoft